بهترین روش جمع بندی کنکور

چرا باید درس هایی رو که خوندیم،جمع بندی کنیم؟

آیا جمع بندی برای بهتر شدن رتبه کنکور واقعا اثر گذاره؟

بهترین روش برای جمع بندی کنکور چطوریه؟

من اصلا نمی تونم جمع بندی کنم،همش کتاب ها رو از اول مرور می کنم،ولی بازم یادم نمیمونه و تراز و رتبه ام بدتر میشه!!

بهتر نیست به جای جمع بندی تو همایش اساتید شرکت کنم!!؟؟

این سوالات رو تقریبا اکثر دانش آموزای کنکوری از مشاوران تحصیلی و کنکور خودشون میپرسند.پاسخ صحیح به این سوالات رتبه بسیاری از دانش آموزان را در سال های قبل جا به جا کرد و پاسخ های غلط باعث پسرفت در کنکور و آزمون های آخر تا کنکور شد.

دوست خوبم! ما هر چقدر هم که خوب درس هامونو بخونیم به خاطر حجم زیاد دروس در کنکور نمیتونیم از ۱۰۰ درصد اطلاعات و علمی که داریم در جلسه کنکور استفاده کنیم.حتی رتبه ۱ هم همه درس هاشو ۱۰۰ نزده! وبه تعداد درس هایی که ۱۰۰ زده تونسته از همه اطلاعات و علمش در جلسه کنکور استفاده کنه!دقیقا تفاوت رتبه های ۱ تا ۵۰۰ به دلیل استفاده از دوران جمع بندی و استفاده اطلاعاتشون در جلسه کنکور هست که یکی ۱ شده و یکی ۵۰۰!یعنی این رتبه ها از لحاظ سواد فرق چندانی با هم ندارن و شرایط آزمون و ۲-۳ ماه قبل کنکور بوده که باعث شده که یکی رتبه ۱ بشه و یکی ۵۰۰….

بنابراین با عمل به نکات زیر میتونی یه جمع بندی خوب کنکور داشته باشی:

۱-از زدن تست های غیر استاندارد اکیدا خودداری نمایید.

همه تست های تالیفی غیراستاندارد نیستند.بعضی هاشون هم خیلی خوبن!البته بستگی بر طراح تست و سبک تالیف داره.بعضی از طراحان محترم میتونن تست های تالیفی شبیه سازی شده طرح کنن که تو کنکور هم ازشون سوال اومده!تست های احتمالی کنکور باید شرایط خاصی در طراحی داشته باشن.

۲-به تست های کنکور سال های قبل رحم نکن.به خصوص تست های چند سال اخیر…. البته نحوه پاسخگویی و حل این تست ها رو تو شماره های بعدی میگم.

۳-اگر این مقاله رو تو خرداد ماه میخونی،دیگه از خوندن و یادگیری مباحث جدید چشم پوشی کن.مثلا اگر دانش آموز پیش دانشگاهی هستی و فصل مقاطع مخروطی رو تا حالا نخوندی دیگه نخون…

۴-سعی کنید تا قبل از امتحانات نهایی خرداد ماه همه مباحث رو یکبار دیگه دوره کنید.

۵-حتما در آزمون های پایانی سازمان سنجش(آزمون های جامع سازمان سنجش) شرکت کنید.

۶-یکی از روش های جمع بندی رو اینجا براتون مینویسم،البته جمع بندی و کلا مطالعه برای اشخاص مختلف،فرق می کنه(با توجه به پایه درسی،تراز آزمون ها،دانش آموز یا فارغ التحصیل بودن…..شما میتونین برای مشاوره و برنامه ریزی انفرادی با ما تماس بگیرین و برنامه شخصی جمع بندی خودتونو داشته باشید)

کتاب دور دنیا در ۴ ساعت گاج یا کتاب زرد قلم چی رو تهیه کنید.

از اولین آزمون کتاب (احتمالا ۹۰ یا ۸۹ باشه) شروع می کنیم.فرض کنید امروز ۱ اردیبهشته.شما راس ساعت ۸ صبح مثل جلسه کنکور شروع به آزمون دادن می کنین.وقت هر درس دقیقا مثل کنکور سراسری… بعد از دفترچه عمومی میری سراغ دفترچه اختصاصی….و اما بعد از آزمون مهمترین کارو باید انجام بدین.

اول باید بشینی تست ها رو از پاسخ نامه چک کنی و سوالات صحیح،غلط و نزده را دربیاری.

بعد شروع به خوندن پاسخ تشریحی می کنی و اگر به تست هایی شانسی جواب درست داده باشی،اونها رو هم مشخص می کنی.

خوب الان تو فکر این هستی که مباحث چطوری جمع بندی میشن این که فقط شد تست کنکور زدن و پاسخ نامه خوندن.

بعد از اینکه تست ها رو بررسی کردین نوبت به مرور و جمع بندی میشه.البته با یک استراتژی درست….

از هر درس یک مبحث رو انتخاب می کنید و تا آزمون بعد اون مبحث مرور میشه.انتخاب مبحث مورد نظر با تعداد تست های غلط یا نزده بیشتر در اون درسه!مثلا اگر از مبحث مشتق ۶ تست در کنکور اومده و شما به ۵ سوال جواب غلط دادید یا پاسخ ندادید از این مبحث شروع به مرور و جمع بندی می کنید.(البته انتخاب مبحث به آیتم های دیگه هم ربط داره ولی اینجا به خاطر کمبود وقت ازش می گذریم…

شما ۴ تا ۵ روز به خودتون وقت میدین و تا آزمون بعدی که مثلا میشه خارج ۹۰ به مرور و جمع بندی یک مبحث از هر درس می پردازین.اگر خلاصه نویسی یا کتاب جمع بندی دارین می تونین از اونها هم استفاده کنید تا بهتر مباحث مرور بشن.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *